O společnosti

Firma POZNEJTE MORAVU s.r.o., zahájila svoji činnost v březnu roku 2016. Hlavním záměrem společnosti je propagovat Jižní Moravu jako celek, tj. moravské zvyky, kulturu, moravská jídla a pochutiny, a to v oblastech na severu a západu Čech, v Praze a Slovenské republice. Uskutečňovat náš záměr se nám daří pomocí hudebních festivalů, farmářských trhů a burčákových slavností.


Společnost začala s výrobou tradičních jídel, jako jsou beleše a bramborové patenty, které jsou vyráběny přímo na každé akci, před očima diváků, či kupujících. Dále nabízíme uzené výrobky, které jsou také dohřívány na akcích přímo v udírně a to moravské klobásy, moravský bok, moravské uzené maso a moravské cigáro.

Dalším naším produktem jsou škvarky neboli MORAVSKÉ MUSLI, a následně z nich vyrobená pravá domácí škvarková pomazánka.


S těmito výrobky a dalšími produkty, které patří k Moravě, jako jsou vína, medovina, svatební koláčky, grilovaná kolena, grilovaná žebra, jsme do konce roku 2016, společně s dechovkami a cimbálovými muzikami, navštívili celkem 32 míst v České a Slovenské republice.


V roce 2017 již máme nasmlouvané akce u nás i v zahraničí, a to Farmárské trhy v kúpelných mestách Slovenska, burčákové slavnosti s bohatým kulturním programem ve městech Bratislava, Karlovy Vary, Praha, Banská Bystrica atd.


Další aktivitou naší společnosti je provozování cestovní kanceláře, která se zaměřuje především na propagaci Moravy, jak po stránce kulturních památek tak místních zvyků a tradic. Potencionálními klienty jsou lidé z oblastí, ve kterých Moravu propagujeme. Jedná se o jednodenní zájezdy a víkendové pobyty.


Třetím odvětvím činnosti naší společnosti je obchodní činnost a to prodej výrobků do restaurací a maloobchodů. Do restaurací prodáváme již od 9-tého měsíce roku 2016, s prodejem do maloobchodů začínáme v letošním roce.